Na co nezapomenout před nákupem kulaté postýlky?

18.12.2021

Krásný den :-)

V tomto článku bych Vám ráda více přiblížila produkty, které by neměly chybět v objednávce rostoucí postýlky a hlavně - na co nezapomenout.

Začneme u kulatých postýlek:

ROSTOUCÍ POSTÝLKA

 • Základem je vybrat postýlku - u nás je nejvíce oblíbená kulatá postýlka 9v1 Oval Bed. Vybrat si u nás můžete bílé postýlky z více velikostí. Bílou postýlku 9v1 (vel. 78x78 cm) a nebo menší užší variantu bílé postýlky 9v1 Oval Bed (69x77 cm) - tuto menší variantu však nabízíme pouze v bílé variantě, jelikož se jedná o ne tak běžný/prodávaný rozměr.  Všechny další barevné varianty, které máme - světle šedá, přírodní, hnědá, dvoubarevné kombinace bílá+šedá, bílá+přírodní, šedá+přírodní a další, máme ve větší variantě tedy 78x78 cm, která je nejoblíbenější. Pokud tedy máte doma prostor na tuto větší variantu postýlky, doporučujeme vybrat tu. Součástí balení všech kulatých postýlek jsou veškeré komponenty ke složení 9 různých transformací - které využijete od narození miminka do jeho 10 let. Navíc dostáváte ještě houpací lyžiny v barvě postýlky a také bílá pogumovaná kolečka - díky tomu se z postýlky stává domácí kočárek a Vy tak můžete miminko mít neustále u sebe :-) Postýlka je velmi masivní - má 4 cm silnou hranu postýlky, což je 2x více než mají jiné kulaté postýlky.

MATRACE

 • K postýlce by neměla chybět matrace - matrace není součástí balení a je potřeba dokoupit.  Na výběr u nás máte buď samostatné kulaté a oválné matrace a nebo matraci 2v1. Nejdříve je podstatné si říct, zda budete stavět kulatou postýlku a následně oválnou a nebo rovnou oválnou postýlku - podle toho se matrace zvolí. Pokud budete stavět rovnou oválnou postýlku, doporučujeme zvolit rovnou oválnou matraci (na výběr máme více materiálů - pěna, pěna+kokos, pěna+kokos+latex). Když budete stavět nejdříve kulatou a poté oválnou postýlku, můžete zakoupit buď dvě samostatné matrace a nebo matraci 2v1 (jedna matrace vcelku, která v sobě má kruh, který lze odejmout). Matrace 2v1 má dva samostatné potahy - na kruh, na ovál. Matrace 2v1 Vás cenově vyjde nejlépe, miminko na matraci necítí žádné přechody a matrace je velmi kvalitní. Navíc nemusíte uskladňovat kulatou matraci, až by miminko z kulaté postýlky vyrostlo. Matrace 2v1 je u nás nejoblíbenější a nejprodávanější. Nabízíme ji u nás v materiálu kokos+latex. Navíc matrace 2v1 prodáváme v ČR a SR pouze my - Oval Bed. Dále nabízíme prodlužující díl matrace, který se vloží za oválnou matraci a dojde k prodloužení matrace na velikost 170 cm. 
NÁVLEK MATRACE A PROSTĚRADLA

 • Na matraci dále volíme návlek matrace a prostěradla, aby nedošlo k promočení a ušpinění matrace. Na matraci nabízíme návleky a prostěradla jak prodyšné, tak nepropustné. Je dobré volit kombinaci buď nepropustný chránič (Tencel, Froté) a prodyšné prostěradlo (bavlna, mušelín, bambus) a nebo propustný chránič (Komfi) a nepropustné prostěradlo (bambusové nepropustné). Díky této kombinaci bude matrace stále čistá a nedojde k promočení matrace. Když porovnám chrániče - chránič Tencel patří mezi ty nejkvalitnější - je třívrstvý z měkkého materiálu, který je velmi příjemný na dotek. Spodní vrstva je voděodolná. Chránič Froté je nejtenčí druh chrániče u nás. Jedná se o froté tkaninu, která je potažená tenkou a jemnou vrstvou 100% nepromokavého PU z druhé strany (rub). Chránič Komfi je třívrstvý z měkkého materiálu, který je velmi příjemný na dotek, ale na rozdíl od Tencelu není nepropustný, ale prodyšný.                                                                                                                                       Co se týká prostěradel - nemělo by ve výbavičce na postýlku chybět klasické bavlněné prostěradlo (kulaté, oválné). U nás jsou momentálně nejprodávanější nepropustná bambusová prostěradla - (jedná se o 100% bambus, který má z druhé strany nepropustnou 100% vrstvu PU. Toto prostěradlo je vhodné zkombinovat s prodyšným chráničem Komfi). Velmi oblíbená jsou však i prodyšná bambusová prostěradla (100% bambus v kombinaci chrániče Tencelu/Froté) a nebo prostěradlo z mušelínu (100% bavlna v kombinaci chrániče Tencelu/Froté). Všechna naše prostěradla mají v obvodu všitou gumu, která je elastická a hezky se na matraci prostěradlo natáhne a dobře drží, nesklouzává. Chrániče mají všitou gumu křížem, které se na matraci upevní, takže také hezky drží a miminko má navíc pod sebou komfort a matrace je stále čistá. Co se týká prostěradel, ve výbavičce by měly být minimálně dvě prostěradla - jedno v postýlce a jedno na výměnu, když by bylo promočené a Vy tak měli po čem sáhnout na výměnu.

Veškeré textilní doplňky šijeme v naší šicí dílně v Čáslavi. Sháníme pro Vás zásadně jen ty nejkvalitnější látky, ze kterých následně šijeme dětský textil. Látky pochází z České republiky a máme je skladem. Na jednom místě tak můžete vybrat vše, co k postýlce budete potřebovat. Rádi Vám ušijeme výbavičku dle Vašich představ. Kvalita produktů a Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě. :-)

Textilní výbavička do postýlky:

MANTINEL

 • Doporučujeme do postýlky umístit mantinel, který slouží jako ochrana miminka. Díky měkkému mantinelu se nemusíte bát, že by se děťátko o postýlku bouchlo, zranilo a zabráníte, aby miminko skrz tyčky postýlky prostrkovalo ručičky. Díky mantinelu se miminko cítí v bezpečí. Mantinel navíc slouží jako stylový doplněk.  Co se týká mantinelu - v kulaté postýlce doporučujeme zvolit plochý mantinel, který miminku zajistí dostatek prostoru. V kulaté postýlce budete mít pravděpodobně po narození miminka hnízdečko/zavinovačku a v kombinaci s uzlovým mantinelem by miminko nemělo žádný prostor, proto doporučujeme do kulaté postýlky volit plochý mantinel a nebo hnízdo, které má částečně funkci mantinelu. Co se týká oválné postýlky, tam můžete zvolit jakýkoliv mantinel - plochý, uzlový, polštářkový apod. Mantinely šijeme v bavlně, velvetu, vafly, mušelínu.
HNÍZDEČKO

 • Jak je uvedeno výše u mantinelů - v kulaté postýlce má hnízdečko po narození miminka částečně funkci mantinelu, jelikož miminko většinu času pouze spinká. Perfektně kombinuje praktickou funkci s krásným vzhledem. Pokud jste o hnízdě od svých starších kamarádek nebo maminky nikdy neslyšela, není se čemu divit. Jedná se o poměrně nový výrobek v sortimentu výbavičky pro miminko. Původně s ním přišel zdravotnický personál, kterému hnízda usnadňovala péči o předčasně narozené děti. Nesporné výhody hnízda však zapříčinily, že dnes na ně nedá dopustit velká spousta maminek. Hnízdečko jsme vyrobili do kruhu, tak aby bylo v souladu s kulatou/oválnou postýlkou a ve tvaru maminčina bříška. Miminko se tak bude v hnízdečku cítit jako v bříšku, v teple a bezpečí. Obvod hnízdečka je vyplněno antialergenním dutým vláknem. Devět měsíců roste miminko schoulené v bříšku s minimální možností pohybu. Jakmile se miminko narodí, volný neohraničený prostor kolem něj ho může znervózňovat. Hnízdečko dopřeje vašemu mrňouskovi trochu toho původního stísněného prostředí, na který je zvyklé. Povědomé prostředí ho uklidní. Miminko uložené v hnízdečku snadno přenesete kamkoli bude třeba. Jakmile dítě usne, přeneste prcka v hnízdečku rovnou do postýlky. Hnízdečko využijete také v posteli rodičů nebo na pohovce v obývacím pokoji.  (Barvu stuh nám napište v posledním kroku objednávky do poznámky)
ZAVINOVAČKA

 • Pověst zavinovaček je velebena nejen maminkami, ale i odborníky. Jejich používání dopřává kojencům pocity, na něž byli zvyklí v děloze - omezený prostor, měkko, teplo a pocit pevného objetí. I čeští lékaři zavinovačky obecně doporučují. Novorozenec vnímá zavinovačku jako "schránku", tedy místo, kde dítě pobývá a čím je jeho tělo obklopeno (stejně děloha, kolébka, postýlka). Místo hnízdečka můžete miminko zamotat do zavinovačky - ty vyrábíme z velvetu, mušelínu -Zavinovačky mají snímatelný a pratelný potah na zip, do kterého se vloží vnitřní vložka ze 100% bavlněného plátna, ve kterém je buď kvalitní péřová výplň a nebo antialergenní duté vlákno (můžete si vybrat). Zavinovačka je opatřena 2 stuhami na zavázání zavinovačky (barvu stuh nám napište v posledním kroku objednávky do poznámky)

NEBESA NEBO BALDACHÝN PRO KVALITNĚJŠÍ SPÁNEK

 • Je známo, že nejmenším dětem se líbí v malém, ohraničeném prostoru, protože jedině tak se cítí v bezpečí. A právě to je ta nejdůležitější funkce, kterou nebesa nad dětskou postelí mají. V postýlce udělají krásně útulno a bezpečno a vaše mimčo tak bude mít ty nejlepší podmínky k nerušenému a spokojenému spánku. Nebesa mají funkci i jako moskytiéra a tak si nemusíte dělat starost s komáry nebo jiným hmyzem, který se k vám rozhodne přicestovat otevřeným oknem. Dále vyřeší problém s průvanem, zbloudilými slunečními paprsky a dokážou i částečně tlumit nepříjemné zvuky z okolí. A nám se ta nebesa prostě líbí. Jasně, je to záležitost vkusu a ne každý bude souhlasit, ale když si s tím dáte trochu práci, můžete celou postýlku krásně vyladit a udělat si to šmrncovní i na oko. Nebesa šijeme z tylu (pouze na kovový držák), šifonu (dřevěný a kovový držák), mušelínu (pouze dřevěný držák). Postýlku můžete doplnit i baldachýnem, který má také ochranou funkci.  Baldachýn z mušelínu zvýrazní dětský koutek a hodí se do každé domácnosti, je vhodný ke všem druhům postýlek, nebo může sloužit jako samostatný doplněk pro zútulnění pokojíčku.
DRŽÁK NA NEBESA NEBO BALDACHÝN


 • Držáky na nebesa a baldachýn jsou také častým dotazem - když začneme kovovým univerzálním držákem - ten můžete umístit na jakoukoliv stranu postýlky, dle Vaší libosti. Nebesa tak můžou být upevněna za hlavičkou miminka, tak uprostřed na nejdelší straně postýlky. Na kovový univerzální držák můžete navléknout jak nebesa, tak kolotoč nad postýlku. Kovový univerzální držák je vhodný na všechny typy postýlek. Tento držák se upevňuje od země.  Dřevěný držák original k postýlce lze namotnovat na předem určený čtvrtkruh kulaté postýlky a lze na něj nasadit buď kolotoč a nebo nebesa. Dřevěný držák se neupevňuje od země ale od půlky postýlky nahoru. V nabídce máme jako jediní v ČR a SR volně stojící držáky na baldachýn, díky kterým nemusíte vrtat do stropu, ale baldachýn krásně navléknete na tento držák. Držák s baldachýnem můžete přesouvat po domácnosti/ven dle Vaší libosti.
KOLOTOČ NAD POSTÝLKU
 • Kolotoč je velmi známá pomůcka, která je vhodná pro správný vývoj miminka. Hračky zavěšené na kolotoči motivují dítě k pohybu. Nejmenší děti kolotoč pozorů, starší se za ním zkouší otáčet a cca kolem 3 měsíce začíná po hračkách natahovat ručičky a zvedat nožičky. A především maminky ocení chvilku klidu, kterou jim kolotoč poskytne. Kolotoč lze upevnit třemi způsoby - buď na samostatný držák na kolotoč, nebo na dřevěný držák nebes od nás a nebo na univerzální kovový držák nebes.

DOPLŇKY

Pokojíček můžete doladit doplňky  

 • Komody - k uložení věcí dětí a potřeb pro přebalování dítěte. Vejdou se tam jak hračky a knihy, tak i oblečení obuv. Na horní části komody je přebalovací pult, na který můžete položit přebalovací podložku a dítě přebalit. S našim týmem švadlenek jsme vymyslely podložku na přebalovací pult, která miminku zpříjemní chvilky nejen při přebalování.
 • Dekorační polštářky vytváří v dětském pokoji nebo v dětské postýlce příjemnou atmosféru. Jedná se o krásné a stylové doplňky, které se jen tak neokoukají. Na výběr máme polštářky z minky, velvetu, jemného plyše, počesané bavlny apod.
 • Deky by měly být nevyhnutelnou součástí každé dětské výbavičky. Jsou velmi příjemné a měkké na dotyk. Ať už se jedná o mušelínové deky, bambusové deky, bavlněné, zateplené apod. Deku využijete v kočárku, postýlce, při cestování, a tak dál.
 • Povlečení do postýlky s peřinkou  - peřinky a povlečení se postupem času stanou nevyhnutelnou součástí dětské výbavičky. Nabízíme dva rozměry peřinek a povlečení - polštářek 40x60 cm, deka 90x120 nebo 100x135 cm. Velikost peřinky 90x120 cm je vhodnější spíše do kulaté postýlky. Velikost 100x135 cm je vhodná do oválné a hranaté postýlky. Vybrat si u nás můžete z prémiového bambusového materiálu peřinek nebo economy verze z polyesteru. Povlečení nabízíme z prémiového bavlněného mušelínu.
 • Hrací podložky - Jedná se o velmi pěkný a praktický doplněk, kterým můžete doplnit dětský koutek nebo využít při odpočinku, na hraní, čtení, nebo zkrátka jako kobereček. Podložku lze využít na hraní, mazlení, přebalování, čtení anebo jako kobereček. Pro miminka poslouží jako hrací či přebalovací deka, pro starší děti ideální místo na čtení, také poslouží jako koberec.
Jsme Vám rádi k dispozici :-) 

S   L Á S K O U  O V A L   B E D

Rádi Vám ušijeme výbavičku dle Vašich představ. 

Zaslat nám můžete např. foto, jak byste si výbavičku přáli a do pár dní bude Vaše objednávka dle Vašich požadavků u Vás.